Přeskočit na obsah

Rekuperace

Současné novostavby s kvalitně izolovaným obvodovým pláštěm se velmi často potýkají s nadměrnou vlhkostí interiéru, která je způsobena nedostatečným větráním. A právě přílišná vlhkost může negativně ovlivnit nejen stavbu samotnou, ale především Vaše zdraví a vitalitu. Optimálním řešením je řízené větrání s rekuperací.

Rekuperační jednotka zabezpečí přirozené větrání Vašeho nového domova; nízkoenergetická novostavba sama o sobě si s větráním neporadí. Při řízeném větrání s rekuperací jde o kontinuální výměnu vzduchu zevnitř za čerstvý a čistý vzduch zvenku. Přiváděný vzduch získává od vzduchu odváděného převážnou část jeho tepla, je tedy tepelně optimalizován a díky použité filtraci také zbaven prachu, pylu a alergenů. Jednoduše všeho, co byste při větrání okny rádi nechali venku.

Větrání obytného prostoru probíhá se zavřenými okny. Otevřít si je samozřejmě můžete, kdykoliv chcete, ale v období, kdy je žádoucí udržovat tepelnou energii uvnitř domu a okna neotvírat, jednoduše nebude muset. Výkon rekuperační jednotky se automaticky přizpůsobí Vašim požadavkům na kvalitu vnitřního prostředí, a to na základě informací z čidel CO2. Analogie s plícemi není náhodná; rekuperační jednotka tvoří skutečné plíce Vašeho domova. A stejně tak i pracuje. Zajistí větrání Vašeho domu, abyste vždy dýchali čerstvý vzduch

Futura

Bezkonkurenčně nejnižší spotřeba v mrazech


Jednotka Jablotron Futura opravdu ukáže, co umí, především v zimě, tedy v období, kdy je rekuperace nejvíce zapotřebí, a to minimalizací energetické spotřeby. Díky jedinečné konstrukci, která dokonale využívá fyzikálních zákonů, funguje jednotka i za silných mrazů bez jinak nezbytného předehřevu a bez rozvážení ventilátorů.

Rekuperační jednotka Futura

Opravdový vnitřní komfort bez přesoušení


Zařízení automaticky zajistí ve Vašem domě optimální vlhkost, a to pomocí řízeného entalpického výměníku. Optimální vlhkost je důležitá hlavně pro Vaše zdraví, ale ocení ji také Váš dřevěný nábytek, podlahy a rostliny.

Autonomní chod


Jednotka není hloupá, sama si řekne o servisní zásah či výměnu zanesených filtrů. Je vybavena funkcí automatického čištění rekuperačního výměníku, čímž udržuje jednotku ve skvělém technickém stavu a zjednodušuje pravidelnou údržbu. Pomocí CO2 senzoru ve standardní výbavě zase plynule přizpůsobuje větrací výkon Vašim požadavkům na kvalitu vnitřního prostředí.

Rozsáhlá základní výbava


Standardní cena obsahuje bohatou nadstandardní výbavu, včetně pětileté záruky, pylových filtrů F7, senzoru CO2 v nástěnném ovladači, přídavného topení a kompletní správy jednotky pomocí mobilní aplikace. Jednotku je možné rozšířit o další funkce – lze připojit až 3 nástěnné ovladače, 8 CO2 senzorů a přídavné chlazení.

Jednoduché ovládání


Jednotku lze ovládat pomocí nástěnného ovladače s jednoduchým kolečkem nebo pohodlně odkudkoliv v mobilní aplikaci MyJABLOTRON, která Vás navíc informuje o chodu a spotřebě Vaší rekuperační jednotky.

CoolBreeze


Entalpický chladicí modul, jehož primární funkcí je eliminace tepelných zisků větráním v letním období. Je specificky designován a určen především pro pasivní domy, jejíchž obvodová obálka je dokonale izolována a solární zisky v horkých letních dnech minimalizovány.

Zónové větrání


Dostupné v roce 2020 i pro zpětnou doinstalaci.

Větrání je směřováno tam, kde je potřeba. Díky zónové regulaci zajistíme větrání v požadované intenzitě, a to dokonce i se zařízením o menším nominálním výkonu. Rekuperační jednotka pracuje delší dobu v minimálním výkonu. Její parametry, jako účinnost, celková spotřeba a hlučnost, jsou po většinu doby provozu optimalizovány.

Technické parametry

FUTURA MFUTURA L
Průtok vzduchu50 – 250 m3/h 100 – 350 m3/h
Specifická spotřeba energie (SEC) v kWh/(m2.a) pro každé použitelné klimatické pásmo a každou použitelnou třídu SEC A+A+
Typ systému zpětného získávání tepla rekuperační rekuperační
Výměník entalpický protiproudý
s kontrolou zpětného zisku
vlhkosti
entalpický protiproudý
s kontrolou zpětného zisku
vlhkosti
Tepelná účinnost zpětného získávání tepla91,8 %* 91,4%*
Hladina akustického výkonu LWA 46 dBa* 46 dBa*
Referenční průtok 175 m3/h** 245 m3/h**
Elektrický příkon při maximálním průtoku a tlaku230W320W
Maximální příkon (vč. elektrického dotápění) 600w700w
Referenční tlakový rozdíl 50 Pa** 50 Pa**
SPI0,34 W/(m3/h)** 0,33 W/(m3/h)**
Rozměry (v x š x h)835 x 995 x 522 mm835 x 995 x 522 mm
Hmotnost47kg47,5kg
KondenzátOdvod kondenzátu odpadní
trubkou HT 32 mm, sifon
Odvod kondenzátu odpadní
trubkou HT 32 mm, sifon
Elektrické připojení 230 V/50 Hz, 10 A;
napojení na elektrickou síť přes zásuvku
230 V/50 Hz, 10 A;
napojení na elektrickou síť přes zásuvku
Provozní rozsah bez předehřevu -19 ºC do +45 ºC -19 ºC do +45 ºC
Uživatelské rozhraní nástěnný ovladač s integrovaným CO2 senzorem,
mobilní aplikace MyJABLOTRON
nástěnný ovladač s integrovaným CO2 senzorem,
mobilní aplikace MyJABLOTRON
Výkon celé sestavy vč. rekuperace výměníkem –
chlazení / topení
1,5 kW – 3,8 kW / 4,9 kW*** 1,7 kW – 4,4 kW / 4,9 kW***
Roční spotřeba elektrické energie (AEC) (v kWh/m2 elektrické energie/rok) („průměrné“, „teplé“, „studené“) při referenčním průtoku 2,26 / 1,81 / 7,63 2,20 / 1,75 / 7,5
Roční úspora tepla (AHS) (v kWh/m2 primární energie/rok) pro jednotlivé typy klimatu („průměrné“, „teplé“, „studené“) při referenčním průtoku 47 / 92 / 21 47 / 92 / 21

Ke stažení

Nabízíme Vám ke stažení všechny potřebné materiály, od manuálů přes technické listy a propagační letáky. Vyberte si ze spodní části této sekce. Seznam dokumentů je pravidelně aktualizován.

Uživatelský návodInstalační návod
Leták pro koncové uživateleProjekční podklady
Technický listEU prohlášení o shodě
Certifikát PHIKatalog příslušenství

Kontaktujte nás

Máte dotaz ohledně našeho produktu?
Chcete vědět, zda je pro Vás vhodný?
Požadujete vypracovat nabídku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Fatal error: Uncaught Error: Class 'WPCF7_ContactForm' not found in /var/www/clients/client1/web5/web/wp-content/plugins/send-pdf-for-contact-form-7/classes/send-pdf.php:1195 Stack trace: #0 /var/www/clients/client1/web5/web/wp-includes/class-wp-hook.php(324): cf7_sendpdf->wpcf7_add_footer('') #1 /var/www/clients/client1/web5/web/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /var/www/clients/client1/web5/web/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action(Array) #3 /var/www/clients/client1/web5/web/wp-includes/general-template.php(3068): do_action('wp_footer') #4 /var/www/clients/client1/web5/web/wp-content/themes/neve/footer.php(65): wp_footer() #5 /var/www/clients/client1/web5/web/wp-includes/template.php(790): require_once('/var/www/client...') #6 /var/www/clients/client1/web5/web/wp-includes/template.php(725): load_template('/var/www/client...', true, Array) #7 /var/www/clients/client1/web5/web/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /var/www/clie in /var/www/clients/client1/web5/web/wp-content/plugins/send-pdf-for-contact-form-7/classes/send-pdf.php on line 1195