Přeskočit na obsah

Ukradnu ti email a bude to tvá chyba!

  • od

Známe to všichni. Hektické pondělí, ve kterém se na Vás valí nové pracovní úkoly a do toho všeho dorazí email, že máte plnou schránku a pokud ji chcete používat, musíte se přihlásit.

Vážený uživatel e-mailové služby


Tímto oznamujeme, že váš e-mailový účet překročil svůj e-mailový účet
limit skladování.Nebudete moci odesílat a přijímat e-maily a zprávy
e-mailový účet bude smazán z našeho serveru.Chcete-li se tomuto problému vyhnout,
Doporučujeme vám ověřit si svůj e-mailový účet kliknutím na odkaz
níže.


——–> Klikněte zde


Děkuji.


Tým Webmail Management.


© 2019 E-mailová služba Webmail
Všechna práva vyhrazena.
5701 Delhi Road, Cincinnati,

Zní to docela přesvědčivě a věřím tomu, že i proškolený a poučený pracovník, který ví jak se v internetovém prostředí chovat, dokáže v pracovním stresu podlehnout „syndromu rychlých prstů“ a na odkaz kliknout. My si teď zopakujeme zásady, jak takový podvodný email rozpoznat dříve, než na něj klikneme.

  • Vždy si zkontrolujte odesilatele zprávy – máte-li email třeba na Seznamu, těžko Vás bude o plné nebo zablokované stránce informovat někdo z domény „minusa.com.br“
  • Oslovení – pokud Vám někdo píše informace o zaplnění schránky, určitě tak nebude činit neosobním emailem, ale použije oslovení, které jste zadali při registraci emailu (Vaše jméno)
  • Čeština / sloh – špatný slovosled dělá ze zahraničních hackerů snadno identifikovatelné podvodníky. Také čárky v souvětí a velké „V“ při vykání ve světě moc neznají.
  • Odkaz – najetím myší na odkaz „klikněte zde“ se Vám ukáže, kam budete směrováni. Tento odkaz musí mít stejnou doménu jako Váš provider, u kterého jste si zakládali email (např. seznam.cz)
  • Podpis – solidní firma vždy uvádí informace o sobě. Zvláštní jméno bez jakéhokoliv kontaktu je podezřelé.

Jak vidíte, indicií je mnoho. Další zásadou je, nezadávat hesla jinam, než jste zvyklý. Žádný správce emailu se nebude ptát, jaké máte heslo. Věřte, že kdyby chtěl, tak si ho dokáže zjistit. Stejně tak i banka nebude chtít zjišťovat Vaše přístupové údaje do elektronického bankovnictví.

Závěrem jde říci, že pokud chcete mít klidné spaní a hlodala by Vás myšlenka: „no jo, ale co když to nebyl podvodný email“, tak není nic jednoduššího, než zavolat a vše ověřit telefonicky. Nikdy ale na podobné emaily neodpovídejte.


Fatal error: Uncaught Error: Class 'WPCF7_ContactForm' not found in /var/www/clients/client1/web5/web/wp-content/plugins/send-pdf-for-contact-form-7/classes/send-pdf.php:1195 Stack trace: #0 /var/www/clients/client1/web5/web/wp-includes/class-wp-hook.php(324): cf7_sendpdf->wpcf7_add_footer('') #1 /var/www/clients/client1/web5/web/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /var/www/clients/client1/web5/web/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action(Array) #3 /var/www/clients/client1/web5/web/wp-includes/general-template.php(3068): do_action('wp_footer') #4 /var/www/clients/client1/web5/web/wp-content/themes/neve/footer.php(65): wp_footer() #5 /var/www/clients/client1/web5/web/wp-includes/template.php(790): require_once('/var/www/client...') #6 /var/www/clients/client1/web5/web/wp-includes/template.php(725): load_template('/var/www/client...', true, Array) #7 /var/www/clients/client1/web5/web/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /var/www/clie in /var/www/clients/client1/web5/web/wp-content/plugins/send-pdf-for-contact-form-7/classes/send-pdf.php on line 1195